Poradnictwo

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego prowadzi działalność w zakresie poradnictwa psychologicznego dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Świadczymy pomoc osobom zdrowym, przeżywającym kryzysy rozwojowe lub trudności przystosowawcze. Wspieramy młodzież w sytuacjach zmian rozwojowych i nagromadzenia się wydarzeń życiowych, które wywołują problemy natury psychicznej i emocjonalnej. Pomoc odbywa się w formie spotkań z psychologami, których głównym celem jest zidentyfikowanie problemu i poszukiwanie sposobów jego rozwiązania.

 

W ramach świadczenia pomocy psychologicznej Fundacja zajmuje się m.in. interwencją kryzysową, diagnozą pedagogiczną i preorientacją zawodową. Fundacja organizuje również warsztaty psychologiczne i warsztaty rozwoju osobistego dla uczniów (nauka samokontroli oraz polepszanie funkcjonowania w sytuacjach społecznych, kształtowanie umiejętności komunikowania się i pracy w grupach, rozumienie sytuacji społecznych, rozumienie własnych emocji, rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, asertywność, zarządzanie czasem, budowanie adekwatnego obrazu siebie, rozbudzenie wiary w siebie). Fundacja nie świadczy pomocy w zakresie psychoterapii.

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów Fundacji:


-indywidualne spotkania z psychologiem – zapraszamy młodzież w wieku szkolnym i studentów. Spotkania inaugurujące proces pomocy odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca po telefonicznym umówieniu wizyty;


-anonimowa konsultacja telefoniczna z psychologiem klinicystą – tel. +48 /32/ 747-26-03


-organizacja wyjazdowego warsztatu lub treningu psychologicznego (w szkole, placówce letniego wypoczynku) – konieczność ustalenia terminu warsztatów z wyprzedzeniem (ze względu na napięty terminarz zajęć).


Zapewniamy pomoc:-anonimową

-profesjonalną

-efektywną

-opierającą się na najnowszych metodach wsparcia psychologicznego

 

 

 

Kontakt telefoniczny i e-mailowy:


 

Biuro Fundacji:

 

tel. +48 32 747-26-03

e-mail: biuro@fundacja-edukacja.org.pl

Wróć

Fundacja Rozwoju Edukacji
i Szkolnictwa Wyższego

 

ul. Warszawska 1 lok. 9

41-200 Sosnowiec

 

tel. 32 747-26-03

kom. 607-035-169

 

KRS: 0000370947
NIP: 6443475030
REGON: 241801182

Rok założenia: 2010

Organ nadzoru:

Patron projektu:

 
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, ul. Warszawska 1/9, 41-200 Sosnowiec, tel. +48 /32/ 747-26-03, biuro@fundacja-edukacja.org.pl

Odwiedzając naszą stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki.